Imigracja Reform: Unwinnable, niezbędny Walka

W: Barack Obama | społeczność organizacyjny | prawa człowieka | imigranci | organizowanie | polityka

18 marca 2010

Jeśli jesteś regularnym czytelnikiem Cockroach Ludzie, wiesz, że ja raczej w kierunku praktycznego widzenia polityki. Oznacza to, że podczas gdy mam zdecydowane poglądy na temat niektórych zagadnień politycznych, myślę, że strategie i taktyki stosowane w celu dalszego takie poglądy muszą być realistyczne i wygrania . Oczywiście, że światopogląd wynika z mojej pracy jako organizatora społeczności. Wielu z nas uważa, że ​​moralnie nieodpowiedzialne, aby prowadzić ludzi do walki, że wiesz, ma bardzo małe szanse na wygraną. To nie znaczy, że nie zawsze się w takich kwestiach, ale tylko mają tendencję do ich gdy coś stawką jest fundamentalna i wydaje się, że denna wsparcia w społeczności. To nie jest łatwe do ustalenia, co jest do wygrania, a to, co jest z góry skazane na niepowodzenie. Wielu działaczy uważało, że walczy z niewolnictwa i segregacji de iure nie było do wygrania. Ale z perspektywy czasu wydaje się, że zasady te były tak fundamentalne, jak ludzie żyli i tak obrzydliwe, że, oczywiście, że to polityka, które zostały skazane na porażkę. Ale te walki zajęło dużo czasu, aby dostać się do punktu, w którym organizatorzy czułem się komfortowo prowadząc ludzi do walki, które kiedyś wydawało się niemożliwe do wygrania. W przypadku segregacji, gdyby nie to, dla niektórych precedensów prawnych, np. Mendez przeciwko Westminster (1946) i Brown przeciwko Komisji Edukacji (1954), i coraz popularnego sprzeciwu wobec instytucji, które doprowadziło do masowych demonstracji i cywilny nieposłuszeństwo z 1960 roku, to kto wie, co by się stało.

To napięcie między wygrania i moralnie podstawowym często daje mi duży ból głowy, gdy myślę o reformie imigracyjnej. Oczywiście, istnieją pewne aspekty polityki imigracyjnej, które są drakońskie i moralnie problematyczne. Jako katolik, jestem często uwagę na podstawowych nauk Kościoła w odniesieniu do "powitać przybysza," "świętości życia ludzkiego" i "godność osoby." Tak, moralnie, nie mogę znaleźć nic dobrego powód, aby wspierać politykę które rozbijają rodziny, zachęcać do śmierci osób przekraczających granicę, i lejek nieudokumentowane młodzież do życia bez przyszłości. Z drugiej strony, myślę, że z uwagi na zaburzenia rządu Stanów Zjednoczonych, gdzie impreza większość nie może nawet przejść do dobrej opieki zdrowotnej rachunek, szansa, że ​​reforma imigracyjna przejdzie w ten klimat polityczny jest prawdopodobnie mniej od zera.

Mimo to, myślę, że Josh Hoyt z Illinois Coalition dla Imigrantów i Praw Uchodźców (ICIRR) sprawia, że dobry punkt w swoim artykule, Moral Failure Obamy o imigracji , w dzisiejszym wydaniu Chicago Tribune: jeśli reforma imigracyjna przejdzie pod Obecna administracja, to tylko ruch, który atakuje politykę głowami poprzez pewnego rodzaju obywatelskiego nieposłuszeństwa nie będzie się nam przenieść nasze moralnie upadłego polityki. Ok, nie naprawdę powiedzieć, że, ale myślę, że punkt nie wynika. Josh koncentruje swój gniew na brak przywództwa przedstawionej przez prezydenta Obamę w tej kwestii. Obama, jak mówi, jest spinning problem próbując winić Republikanów, mówiąc, że tylko dwupartyjny pchnięcie może wpływać na reformę, której szukamy. Hoyt mówi dalej, że brak przywództwa Obamy może "wywołać nowy okres konfrontacji praw obywatelskich -. Mający na niego" Aby mieć pewność, że jestem trochę zaskoczony, że Josh jest zaskoczony, że prezydent jest ostrożny i niezobowiązujące. Prezydent, Josh Hoyt i poważaniem zostali przeszkoleni i prowadzony przez wiele tych samych osób-bardzo praktyczne organizatorów społeczności z obrzydzenia do robienia na utratę bitew. Barack tak było w stanie Illinois. On jest tak teraz. To nie jest prezydent, który zmienił, to jest Josh Hoyt, że się zmienił. Jego artykuł ma pierścień prawdziwego wierzącego, który jest zmęczony skoro jego przyjaciele są deptane przez system ucisku. Jego dźwięk jest, że ktoś, kto jest "Fired Up" i nie chce "już tego znieść."

Uważam, że to radosne, że organizatorzy jak Josh Hoyt, kolegą, który zawsze uważane za strategiczne i praktyczne, w końcu widząc, że stała lobbing i spotkań o dużej mocy (na pewno nie może dostać więcej niż wysokiej mocy 14 kluczowych imigracji Przywódcy zebrani z POTUS w West Wing) nie są tylko na tyle, aby reforma imigracyjna zdarzyć. Jedyną rzeczą, która będzie działać to bezpośredni atak na filarach władzy, które posiadają ten zły system imigracyjny w górę. Często marzył o tysiące ludzi (obywateli lub nie) szturmują granicę masowo, odmawiając pokazać swoje dokumenty. Mimo, że pomysł jest nieco dziwaczne, za to podstawowy punkt odzwierciedla rodzaj myślenia, że ​​idzie się bez użycia przemocy ruchu oporu, w którym ludzie nie mają na luksus pracy w systemie. Nadszedł czas, że ludzie zdają sobie sprawę, że w niektórych kwestiach, nawet w tym dniu i w systemie pracy z wiekiem nie jest opcją. To świadomość, że Mahatma miał po latach asymilacji i praktyki prawnej. To świadomość, że Cesar, i dr King miał po wyczerpaniu wszystkich możliwych kierunków. To świadomość, że, jak Josh Hoyt zwraca uwagę w swoim artykule, nieudokumentowane młodzież przychodzą do całej Ameryce.

¡Que viva la Rewolucji!

Digg Facebook StumbleUpon Technorati Deli.cio.us Świergot

5 Odpowiedzi do Immigration Reform: Unwinnable, niezbędny Walka

Awatara

Gunther

18 marca 2010 na 14:03

To jest bardzo dobrze uzasadniona i dobrze napisany artykuł. Dziękujemy za swoimi spostrzeżeniami. Mam nadzieję, że nie myślisz, że ja biorę tani strzał od stwierdzenia, że ​​tysiące ludzi (ponad 500 tysięcy w roku 2009) obecnie spieszyć granicę i nie wykazują żadnej dokumentacji. Zdaję sobie sprawę, że jesteś oddając w postaci wyobraźni, aby zapewnić pewną satysfakcję w obliczu problemu, bez żadnych oczywistych rozwiązań. Jednak, na poziomie praktycznym, to prawdopodobnie będzie wymagać demonstracyjny kontroli nad tym samym granicy przed wspieranie zmian prawa imigracji rozszerzy poza obecne zwolenników.

Awatara

Rey Lopez-Calderon

18 marca 2010 na 16:23

Gunther, przegapiłeś punkt "odmawiając masowo" ...

"jeśli kontrola border-> następnie reforma imigracyjna" argument jest pusty jeden. To po prostu ignoruje problemy, składania ich, aż pewnego dnia w przyszłości, że podejrzewam, nigdy nie nadejdzie. To sztuczka, choć schludny. To trochę tak, jakby powiedzieć: ". Raz jesteśmy bogaci ponownie-> wtedy możemy mówić o reformie opieki zdrowotnej" Cóż, te dni, przyszedł w 1990, a ludzie przeciwko reformie służby zdrowia były równie gwałtowny jak teraz, że jesteśmy biedny. "Wydaje się, że wszystko, co należy zrobić, nie da się zrobić, aż pewnego dnia, gdy wszystko jest idealne, ale gdy rzeczy są blisko idealne, celem postu zostanie przeniesiony z innego powodu ... w nieskończoność (czy jest to reklama znudzenia?).

Awatara

Bryan J.

18 marca 2010 na 22:20

Dobry artykuł, Rey. Będziesz na wiecu DC niedzielę?

Awatara

Rey Lopez-Calderon

19 marca 2010 na 07:16

prawdopodobnie; Jestem chory, ale mam nadzieję, że lepiej to ...

Awatara

Imigrant dzieckiem

9 kwietnia 2010 o 19:51

To pasuje do naszych potrzeb idealnie przewagę reformy imigracyjnej w kraju: większej podaży pracowników niewykwalifikowanych, młodszą siłę roboczą i wykwalifikowanych pracowników w potrzebnych sektorów. Ale jest też wadą reformy imigracyjnej jak pogłębienie ubóstwa, więcej kosztów wykształcenia, niższe niewykwalifikowanych poziom wynagrodzeń i zwiększonego zagrożenia terrorystycznego. Dzięki postu!

Formularza komentarzy

PRZETŁUMACZ
English flagChinese (Simplified) flagGerman flagFrench flagSpanish flagPolish flagCatalan flagHebrew flag                                  

O tym blogu

Podczas gdy niektórzy ludzie patrzą na karaluchy jak obrzydliwe szkodniki, Postrzegamy je jako organizmy ludzi elastycznych, które poprzedzają i prawdopodobnie przeżyje nas także. Ludzie koloru, ubogich, uciskanych i ciemiężonych, podobnie jak karaluchy, są często w pogardzie, obawiał się, aw niektórych przypadkach były obiekty zagłady.

Zaczęliśmy ten blog jako próba zrozumienia skomplikowany świat, w którym żyjemy rzeczy się zmieniło od dawnych czasów podbojów, kolonizacji i niewolnictwa. Anonymous dzienny, konsumpcjonizm, a media zrobiły to trudne do określenia siły, które sprawiają, współczesną ucisk możliwe. Zatem postów tutaj skupiają się na korupcji, biurokracji, mediów, etyki, ekonomii, prawa, prawa człowieka, itd. .. w skrócie, staramy się podjąć dochodzenie drugiego rzędu do założeń i systemów, które niektórzy z nas biorą za pewnik, . Również czasu, by kwestionować stereotypy funkcjonujące umieścić nas w polu. Od czasu do czasu, po prostu rant.

Podziękuj za czytanie! Śledź mnie na

Twitter: @ reylc